10 Kasım Sözleri - Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Kısa Aşk Sevgi Sözleri

10 Kasım Sözleri, En Güzel 10 Kasım Sözleri, Anlamlı 10 Kasım Sözleri, Çok Güzel 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Mesajları, Harika 10 Kasım Sözleri, Etkileyici 10 Kasım Sözleri, Full 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Sms'leri, Kısa 10 Kasım Sözleri, Kısa Anlamlı 10 Kasım Sözleri,En Anlamlı 10 Kasım Mesajları. 10 Kasım İlgili Kısa Sözler,Özlü 10 Kasım Sözleri


10 Kasım Sözleri

1) O büyük insan yalnız Turkiye için degil, bütün doğu
milletleri icin de en büyük önderdi.
Emanullah HAN
Afganistan Krali


Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın öIümü iIe yoksuI düşmüştür. 


2) Benim üzüntüm, bu adamla tanismak hususundaki şiddetli arzumun
gerçekleşmesine artik imkan kalmamış olmasıdır.
Franklin ROOSEVELT
(A.B.D.Baskani, 10 Kasim 1963)3) Insanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır. O,
tetiktir, hazır cevaptıir, dikkati çekecek kadar zekidir.
Gladys Baker(Gazeteci)


4) Milletine bu kadar az zamanda bu ölçude hizmet edebilen tek
devlet adamı Atatürk’tür.
Libre Belgique gazetesi

Mustafa Kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her $eyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni $eyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak. &Cemal Süreyya&  

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. 

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.

Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez ifade eder, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.

Büyük Önder Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak, onun ilkelerine olan bağlılığımızı en derin bir şekilde bugünde tüm dünyaya ilan ediyor, onun hedeflediği modern ve çağdaş bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

5) Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, bu adam,
bütün rutbeleri, kazanmıştır. Memlekette, bulunabilecek en
şerefli isim O’na verilmistir.
Mercel Sauvage(Gazeteci)


6) Bu, insanlığa denenmis bir felsefe örnegi olarak sunulabilir.
Atatürk yüz yillara sığabilecek işleri on yılda tamamladı.
Gerrad Tongas(Yazar)


7 ) O, yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark
edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok
uzaklardan bakmak gerekir.
Claude FARRERAvrupa, Savaştan Sonra Beıirmiş Az Sayıdaki Yapıcı Devıet Adamıarından Birini Kaybetti. spectetorHürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir.


Cumhuriyeti biz kurduk, fakat sizler yaşatacaksınız.


Her gelişmenin ve kurtuluşun anası hürriyettir.Bayrak yarıya çekilmiş, Atatürk\’üm öldü diye. En son yaprak da dökülmüş, Atatürk’üm öldü diye. Sürü yas tutmş ovada, Kuşlar susmuşlar yuvada, Rüzgar esmez olmuş dağda, Atatürk’üm öldü diye. Irmaklar yaslı çağlamış, Ağaçlar sessiz ağlamış, Vatan karalar bağlamış, Atatürk’üm öldü diye!!